Ukupno: 205449

Osvrt na završnu školsku priredbu učenika područne škole
Autor: Berislav Njegovec, 4. 7. 2017.

U srijedu, 14. lipnja 2017. godine u 15 sati u našoj se školi održala priredba povodom završetka školske godine, a svoj su trud u nju uložili, osim učitelja, gotovo svi učenici naše škole.

Prije samog početka programa voditeljice, Ivana i Laura, učenice 4.b razreda, predstavile su uspješnu realizaciju projekta učenika viših razreda - Razredi Franje Serta 127 godina kasnije. Tijekom realizacije učenici petog razreda prisjetili su se i oživjeli igre naših djedova i baka. Učenici šestog razreda napravili su kvalitetnu biljnu ljekarnu te izložili svoje radove. Učenici sedmog razreda proučavali su prošlost svojeg mjesta i škole te su rezultate istraživanja izložili na panou. Učenici osmog razreda zajedničkim su snagama prikupili, snimili te osmislili jezičnu škrinjicu riječi bednjanskog govora koje se rijetko ili nikad ne čuju po školskim hodnicima. Snimljeni je materijal Luka Forjan, učenik 7.b razreda obradio u zvučni zapis koji možete preslušati na web-stranici naše škole.

Program priredbe je počeo veselo, uz pjevanje dječjeg zbora sastavljenog od svih učenika nižih razreda i pjesmu Škola. Nakon toga troje jako marljivih i vrijednih prvašića, Marija, Benjamin i Marin krasnoslovili su dvije pjesmice: Polazak u školu i Olovko, olovko.

Učenici drugog razreda pripremili su nam sa svojom učiteljicom Njemačkog jezika igrokaz o dolasku nove učenice u razred. Na njemačkom jeziku iskazali su se i učenici četvrtog razreda te nam pripremili jednu brojalicu, a učenici šestoga razreda jednu recitaciju.

Slijedio je dio posvećen ljetu, praznicima i moru … i u poeziji i u glazbi… Učenici drugog, trećeg i četvrtog razreda krasnoslovili su pjesme: Lipanj, Ljeto na selu, Ljeto i More, a pjevački zbor učenika viših razreda zapjevao je veselu Španjolsku pjesmu.

Još jedna generacija naših osmaša odlazi u svijet. Maja i Nikola potrudili su se i potaknuli nas na razmišljanje krasnoslovom pjesme Ljudi imaju.

Sve učenice viših razreda članice su dramske grupe. U dramsko-scenskoj igri Dobro stablo svojim su glumačkim nastupom dočarale doživotno prijateljstvo jednog strpljivog stabla i zahtjevnog dječaka, a pjevački je zbor viših razreda otpjevao ljubavna pjesmu All my loving.

Na samom kraju programa nazočni su mogli uživati u krasnoslovu pjesmama na zavičajnom govoru. Sandra je krasnoslovila pjesmu Čriešnjo, a Ema - Taški zadatak. Nakon njih pjevački zbor je otpjevao narodnu međimursku pjesmu Grad se beli čime je završio i program priredbe.

Na kraju se svima obratila i ravnateljica te pohvalila učenike i učitelje za trud i rad tijekom cijele školske godine. Najboljim učenicima, koji su sudjelovali na županijskim natjecanjima, dodijelila je priznanja i poklone, a predstavnik općine, gospodin Vladimir Kramarić, zamjenik predsjednice Općinskog vijeća Općine Bednja učenicima je čestitao te uručio i novčane nagrade.

učiteljica Vesna Funda Štefanek