U srijedu, 22. travnja 2026. u matičnoj i u područnoj školi obilježen je Dan planeta Zemlje
nizom prigodnih aktivnosti usmjerenih na razvijanje ekološke svijesti učenika.
Učenici su zajedno sa svojim učiteljima sudjelovali u sadnji drveća i cvijeća u školskom
dvorištu, čime su dodatno uljepšali okoliš škole i doprinijeli stvaranju ugodnijeg prostora za
boravak i učenje. Osim toga, uređivali su okoliš škole, čistili zelene površine i skupljali otpad,
pokazujući odgovornost prema prirodi i zajednici.
U područnoj školi u Vrbnu poseban naglasak stavljen je na rad u školskom vrtu, u kojemu su
učenici sadili različite vrste biljaka i učili o važnosti uzgoja hrane, očuvanja tla i brige o
biljkama. Ovim aktivnostima razvijali su praktične vještine, ali i svijest o održivom načinu
života.
Boravak na otvorenom omogućio je učenicima da provedu kvalitetno vrijeme u prirodi,
osvještavajući zdrav način života i jačanje povezanosti s okolišem.
Obilježavanje Dana planeta Zemlje proteklo je u vedrom i radnom ozračju, a učenici su
svojim trudom pokazali koliko je važno čuvati prirodu i aktivno sudjelovati u njezinoj zaštiti.
Završna školska priredba matične i područne škole
Učenici i učitelji matične i područne škole zajednički su pripremili završnu školsku priredbu.Pred brojnom publikom – roditeljima, učiteljima i gostima – predstavili su bogat i raznolikprogram ispunjen recitacijama, glazbom, plesom, glumom i njegovanjem zavičajne...

