Ukupno: 203817

Autor: Berislav Njegovec, 12. 11. 2018.

U subotu, 27. listopada 2018. godine započeo je rad Centara izvrsnosti u Varaždinu. Više od 800 učenika naše županije, njihovi mentori te voditelji okupili su se na svečanosti kojom je obilježen početak rada Centara izvrsnosti Varaždinske županije.

Učenice naše škole krenule su u Centar izvrsnosti iz hrvatskog jezika: Laura Gašparić, Ivana Vrhovski i Magdalena Šumiga (6.b razred), a učenica Karolina Zagoršćak (8.b razred) nastavila je rad. Također, učenica Ema Lonjak (8.b razred) nastavila je rad u Centru izvrsnosti iz fizike.

Ova svečanost bila je posebna. Nakon 11 godina rada, u ovoj školskoj godini Centri će djelovati kao jedini europski centar za darovite u Hrvatskoj i jedan od ukupno 24 centara u sklopu Europskog vijeća za darovite (ECHA).

Mogućnosti su brojne, a o interesu polaznika ovisi koliko će od ponuđenog iskoristiti za razvijanje svog talenta.