Ukupno: 203836

Autor: Berislav Njegovec, 2. 1. 2018.

U petak, 22. prosinca 2017. godine u 14 sati u našoj školi u Vrbnu održana je priredba povodom Božića i Nove godine. Priredbu su vodile učenice Josipa Bukvić i Magdalena Šumiga, a započela je prezentacijom koju je pripremio Luka Forjan, učenik 8.b razreda. Nazočni su mogli vidjeti presjek kroz niz aktivnosti koje su održane u školi tijekom prvog polugodišta. Krasnoslovom pjesme Badnjak Anastazija Jurenec i Ivana Šamec na samom su početku dočarale blagdanski ugođaj kojemu je doprinijelo i uređenje predvorja škole. Svoj doprinos priredbi ove godine su dali i naši predškolci te nam zaželjeli sve najbolje uz krasnoslov pjesmica Tiha noć i Radost u srcu. Pjesmu Božićna noć krasnoslovili su učenici 4. razreda, a Božiću moj, učenici 3. razreda. Nakon recitacija zapjevao nam je pjevački zbor pjesmu Nek' svima je sretan Božić. Nakon njih slijedile su recitacije Kesni sneg - Laura Gašparić i Ivana Vrhovski te recitacija Zima, koju su izveli učenici 1. razreda. Zapjevali su nam i zasvirali i naši najmanji, udruženih snaga - predškolci te učenici 1. i 2. razreda na nekoliko svjetskih jezika poznatu nam pjesmu Bratec Martin. Na njemačkom jeziku krasnoslovio nam je pjesmu Nikolaus učenik Silvio Lonjak. Slijedio je krasnoslov pjesme Novo ljeto koju su izveli Sebastijan i Nikola, učenici 3. razreda te pjesma Nova godina koju su krasnoslovili učenici 2. razreda. Novogodišnju čestitku prekrasno je otpjevao pjevački zbor. Pred kraj programa dramska grupa i pjevački zbor viših razreda zajedničkim su snagama ostavili još jedan mali trag.

Na kraju nam se obratila i naša ravnateljica te proglasila pobjednike školskog natjecanja u kojem su sudjelovali svi učenici naše škole; niži razredi u izradi najljepšeg božićnog ukrasa, a viši razredi u pisanju radova na temu Najljepše božićne želje. Učenici prvog i drugog razreda dobili grupnu nagradu jer je teško bilo odabrati najljepši, budući da su se svi jako potrudili. Iz trećeg razreda odabran je i nagrađeni rad učenika Nikole Vrhovskog, a iz četvrtog - rad učenice Darinke Hlevnjak. Viši razredi su se potrudili u pisanju pjesma, sastavaka, igrokaza na zadanu temu, no najkreativnije radove su napisali: Maja Jurenec, 6.b, Tihomir Zagoršćak, 5.b te Karolina Zagoršćak, 7.b, Njihove radove možete pročitati u rubrici Dječje stvaralaštvo. Ravnateljica se zahvalila svima na uloženom trudu te čestitala Božić i Novu godinu. Završni govor održao je gospodin Ivica Hrenić, zamjenik načelnika Općine Bednja, te se obratio nazočnima poticajnim riječima i pohvalama.