Ukupno: 203789

Autor: Berislav Njegovec, 28. 12. 2017.

U petak 22. prosinca uz pjesmu i ples ispratili smo još jednu kalendarsku godinu i obilježili završetak prvog polugodišta. Učenici naše škole pokazali su što su tijekom prvog polugodišta uvježbali sa svojim učiteljicama. Bilo je plesa i recitacija, pjesme i glazbe.

Svečanu školsku priredbu otvorili su učenici prvog razreda igrokazom ''Kraljica Zime''. Pjevački zbor otpjevao je pjesme ''Nek je svima sretan Božić'', ''Novogodišnja čestitka'' i ''O Happy day''. Čuli smo recitacije ''Isus mali kralj'', ''Kod jaslica'' i ''Blistave zvijezde'' koje su izvele Lorena, Ana i Martina. Učenici recitatorske grupe uprizorili su igrokaz ''Božić''. Na glazbenim instrumentima nastupili su Kristina, Dominik, Mateo i Anetta, sa skladbama ''Santa Lucia'', ''Bijeli Božić'', ''Turski marš'' i ''Siciliana''. Priredba je završila uz ritmove plesne grupe koja se predstavila naslovom ''Kakav bi bio život kada ne bi bilo odjeka u ljudskom srcu?''.

Na kraju programa učenicima su se obratili načelnik Općine Bednja, Damir Poljak i ravnateljica Sana Majcen i poželjeli blagoslovljene i mirne božićne blagdane uz obilje veselja, sreće i zdravlja, kao i uspješnu 2018. godinu.

Ravnateljica je objavila rezultate nagradnog natječaja za najljepši božićni ukras ili čestitku u kojem su sudjelovali učenici od prvog do četvrtog razreda. Učenici 1.a razreda u ime cijelog razreda primili su nagradu za izrađene božićne ukrase. Za izrađene čestitke nagrađene su Nikolina Juriša iz 2.a i Lana Videršćak iz 3.a razreda. Tereza Tušek iz 4.a primila je nagradu za izrađen adventski vijenac.

U PŠ Vrbno 1.b i 2.b razred nagrađeni su za izrađene ukrase i čestitku. Nikolina Vrhovski iz 3.b nagrađena je za čestitku, a Darinka Hlevnjak  iz 4.b za najljepši božićni ukras – čizmicu.

Srca ispunjenih toplinom ispratili smo još jednu božićnu priredbu. Svim učenicima, roditeljima, učiteljima i djelatnicima škole želimo blagoslovljene i mirne božićne blagdane uz obilje veselja, sreće i zdravlja, te uspješnu 2018. godinu.

Fotografije nagrađenih radova i atmosferu priredbe možete pogledati u foto-galeriji.