Ukupno: 203836

Međunarodne aktivnosti OŠ Bednja
Autor: Ingrid Cindori, 14. 6. 2022.

Danas, 14. lipnja 2022. našu školu je, na inicijativu I. OŠ Čakovec, škole s kojom ostvarujemo suradnju temeljenu na našim Erasmus+ iskustvima,  posjetilo desetero učenika iz Španjolske, njihova ravnateljica, učiteljica engleskog jezika i asistentica učenici u kolicima. S njima u društvu bilo je pet učenica I. OŠ Čakovec i njihov ravnatelj, g. Siniša Stričak.

Pridružili su im se i ravnatelj njihove partnerske škole iz Zamosca, Poljska i njegovih 8 učitelja koji su trenutno gosti I. OŠ Čakovec u "job shadowing" aktivnosti.

Za sve njih organizirali smo kratko predstavljanje naše škole i tradicije našega kraja. Pa su im tako naše učenice, uz vodstvo kolegice Valentine Smiljanec i stručnu pomoć naše pedagoginje Jadranke Milolaža, pripremile izvedbu tradicijskog plesa u narodnim nošnjama.

Učiteljica Biljana Sušec pripremila je s učenicima predstavljanje škole na engleskom jeziku gdje su naši učenici pokazali zavidnu razinu komunikacije na engleskom jeziku. Učenice iz Španjolske su, vođene njihovom ravnateljicom, otplesale ples s elementima tradicionalnih španjolskih plesova.

U razgledavanju škole, naši su gosti posjetili neke od razreda i upoznali se s njihovim trenutnim radom, a posebno su ih oduševili najmlađi, učenici 1. a razreda na satu Glazbene kulture.

Organizaciju ove aktivnosti vodila je ravnateljica Sanja Majcen, a kako je, na žalost, bila spriječena svojim službenim obavezama, doček gostiju i koordinaciju posjeta preuzela je voditeljica projektnog tima, Đurđica Krtanjek.

Ovaj posjet je protekao u iznimno ugodnoj atmosferi, uspostavljene su nove veze i kontakti koje ćemo, svakako, iskoristiti u našim budućim aktivnostima s ciljem internacionalizacije naše ustanove.

Đurđica Krtanjek, voditeljica projektnog tima