Ukupno: 204929

Posjet Udruge Gredica u PŠ Vrbno
Autor: Berislav Njegovec, 27. 4. 2022.

U ponedjeljak, 25. 4. 2022. našu je područnu školu posjetila predstavnica Udruge Gredica, gđa Rusalka Majer. Budući da smo uključeni u projekt Varaždinske županije iz područja Građanskog odgoja, a koji uključuje ekologiju i održivi razvoj, ovaj nam je posjet bio od velikog značaja i koristi. Gđa Rusalka održala je s učenicima i učiteljima tri radionice: sijanje povrća i cvijeća na školskome vrtu, sadnju malina iza škole i sadnju začinskog bilja na povišenim gredicama u dvorištu škole.

Radionice su bile popraćene predavanjima i korisnim savjetima oko uzgoja povrća i cvijeća.

Naime, Udruga Gredica iz Varaždina promiče održivi način življenja te u praksi realizira lokalna rješenja vezana uz ovo široko područje djelovanja.

Za učenike obično organiziraju radionice i predavanja iz područja ekološke poljoprivrede, vrtlarstva, obnovljivih izvora energije, ekološke gradnje....

Kao što je već spomenuto i opisano, radionice u našoj školi ovoga su puta bile usmjerene na sadnju i sijanje biljaka, tj. na vrtlarstvo i ekološki način uzgoja biljaka.

Trosatno druženje i rad u prirodi s gđom Rusalkom brzo su prošli, a dogovoren je i novi susret za otprilike mjesec dana. Njegove će glavne teme biti hotel za kukce i kompostiranje.

Napominjemo da su ovim aktivnostima učenici naše područne škole na najbolji mogući način obilježili i Dan planeta Zemlje, koji je bio prošloga petka.

Fotografije se nalaze u Fotogaleriji.

učiteljica Danijela Marković