Korisnik:
Lozinka:
Projekt energetske obnove školske zgrade

Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog fonda za regionalni razvoj

Projekt iz Građanskog odgoja

U šk. god. 2021./2022. naša škola uključila se u projekt iz područja Građanskog odgoja i obrazovanja, a kojega financira Varaždinska županija.

Odabrano područje za provođenje projekta je ekologija i održivi razvoj. Cilj projekta je poučavanje o zdravom načinu života, očuvanju prirode, bioraznolikosti i održivom razvoju.  Vođeni tim ciljem, zaduženi učitelji su  osmislili niz aktivnosti koje će se provoditi u Područnoj školi u Vrbnu u sklopu izvannastavnih aktivnosti.

Tako se jedna grupa učenika s učiteljicom Anom Ernoić odlučila za uzgoj začinskog bilja na povišenim gredicama i izradu hotela za kukce.

Druga grupa učenika s učiteljicom Danijelom Marković obrađivat će vrt u blizini škole, a u njemu će sijati i saditi autohtone vrste povrća i cvijeća.

Budući da je na školskom vrtu postojeća ograda dotrajala, odlučili su je zamijeniti tradicijskim plotom od šibe. U tome su pripomogli mnogi učitelji, roditelji i tehničko osoblje škole. Vrijednost ove projektne aktivnosti je u tome što su mnogi učenici naučili kako se plete ovaj starinski plot koji krasi samo središte Vrbna.

Treća grupa učenika obavljat će radove u školskom voćnjaku s učiteljicam Anom Ernoić i Elom Šprem, koje vode školsku zadrugu, a u radovima će pomoći i učitelj Ivan Loparić.

Tijekom mjeseca travnja našu će područnu školu posjetiti članovi Udruge Gredica iz Varaždina koji su također  partneri u projektu. Oni će pomoći pri sadnji povrća i začinskog bilja, a održat će i prigodno predavanje.

Nakon prvih mjesec dana provođenja ovoga projekta može se reći da i učenici i učitelji uživaju u aktivnostima u prirodi i na svježem zraku. Nadamo se da ćemo  ovime napraviti mali, ali značajan korak prema  kvalitetnijem suživotu s prirodom.

Ovoga puta u Fotogaleriji objavljujemo fotografije koje prikazuju izradu tradicijskog plota od šibe, a u idućim izvješćima objavit ćemo i fotozapise ostalih aktivnosti.

Svakako pogledajte!

Zahvaljujemo svim roditeljima i učiteljima koji pomažu u realizaciji projekta!

Članovi projektnog tima

Danijela Marković

Ana Ernoić

Ela Šprem

Ivan Loparić

Berislav Njegovec

objavio: Berislav Njegovec   datum: 31. 3. 2022.

Važni dokumenti

« Svibanj 2022 »

Ispis statistike od 6. 10. 2014.