Ukupno: 203785

Projekt ''20 dana dobrote 2021.'' u PŠ u Vrbnu
Autor: Berislav Njegovec, 8. 12. 2021.

Projekt 20 dana dobrote već se nekoliko godina provodi u našoj školi tijekom adventa. Cilj mu je potaknuti učenike na iskazivanje dobrote i ljubavi prema drugim ljudima te osvijestiti važnost solidarnosti i činjenja dobrih djela. Prošlih su godina učenici sa svojim učiteljima projektne aktivnosti usmjeravali na svoje starije sumještane. Tako su dvadesetak dana u adventu za djedove, bake i susjede izrađivali božićne ukrase i čestitke, a organizirali su za njih i prigodno druženje u školi.

Ove je godine projekt u područnoj školi osmišljen i proveden na malo drugačiji način nego ranije. Svi učenici područne škole sa svojim su učiteljima odlučili napraviti adventski kalendar u obliku malih poklona za svoju prijateljicu i učenicu Tenu koja polazi 3. b razred, a sada se nalazi na dugotrajnom liječenju u jednoj zagrebačkoj bolnici.

U vremenu prije adventa učenici su dobili 27 kutijica koje su punili svojim radovima, čestitkama, porukama podrške, snimljenim pričama i pjesmama, različitim igrama… Po dogovoru, neke kutijice su učenici oslikavali i punili sami, a neke u paru ili kao grupa. Od velike pomoći bili su im učitelji koji su imali zadaću nabaviti potreban materijal ili se pobrinuti oko nekih drugih detalja.

Gotov adventski kalendar predan je članovima obitelji bolesne djevojčice uoči prve nedjelje adventa. Oni su bili ganuti ovom gestom i svima od srca zahvalili.

Ovaj je projekt sve oplemenio – kako učenike tako i učitelje. Pokazali smo da uvijek možemo biti “još mrvicu” bolji, a nadamo se da će svaka otvorena kutijica i svaka napisana poruka izmamiti osmijeh na lice naše hrabre “lavice” Tene, kojoj želimo brz oporavak i skoro ozdravljenje!

učenici i učitelji Područne škole   Josipa Jedvaja Vrbno