Ukupno: 203836

Međunarodno natjecanje puhača Varaždin Woodwind & Brass
Autor: Ingrid Cindori, 6. 12. 2021.

1. prosinca 2021. godine je održano  Međunarodno natjecanje puhača Varaždin Woodwind & Brass koje od 2015. organizira Glazbena škola Varaždin s ciljem razvoja umjetničkog djelovanja mladih nadarenih glazbenika, međunarodne kulturne suradnje i razmjene iskustava, te turističke promocije Varaždina, Varaždinske županije i sjeverozapadne Hrvatske.

Varaždin Woodwind & Brass je natjecanje namijenjeno učenicima i studentima kategorije od A do F. Natjecatelji se natječu u šest, odnosno sedam kategorija koje se određuju prema starosti kandidata na dan početka natjecanja. Natjecanje se provodi u disciplinama: tuba, trombon, klarinet, saksofon, oboa, fagot, truba, rog, eufonij i flauta.

Broj zemalja sudionica raste svake godine potvrđujući važnost i međunarodni status Natjecanja. Natjecatelji iz Velike Britanije, Italije, Španjolske, Mađarske, Njemačke, Austrije, Poljske, Turske, Češke, Slovačke, Srbije, Bosne i Hercegovine, Slovenije i Hrvatske samo su neki od sudionika koji su do sada sudjelovali na natjecanju.
Ove godine na Natjecanju je sudjelovalo 452 natjecatelja iz 10 zemalja koje je ocjenjivao ocjenjivački sud sastavljen od 18 eminentnih međunarodnih pedagoga i glazbenika.

Među ovogodišnjim natjecateljima u kategoriji A bila je i Paula Dubovečak, učenica 3. a razreda OŠ Franje Serta Bednja. U konkurenciji 15 natjecatelja naša Paula je osvojila prvo mjesto!

Činjenica da Paula uči svirati klarinet tek treću godinu govori u prilog tome koliko je Paula talentirana, ali i koliko truda ulaže u tu svoju izvanškolsku aktivnost.

Čestitamo Pauli na postignutom uspjehu! Ne sumnjamo da će glazba biti nešto što će obilježiti njen život i želimo joj još puno zadovoljstva i uspjeha na tom putu!

Đurđica Krtanjek, učiteljica izvrsna savjetnica