Korisnik:
Lozinka:
Projekt energetske obnove školske zgrade

Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog fonda za regionalni razvoj

Posjet Gradskoj knjižnici i pekari Klasje u Lepoglavi

U petak, 15. listopada 2021. godine učenici 1. a razreda OŠ Franje Serta i 1. b razreda PŠ Josipa Jedvaja Vrbno bili su na izvanučioničkoj nastavi u Lepoglavi.

Posjetili su Gradsku knjižnicu Ivana Belostenca kako bi se odmalena potaknuli na druženje s knjigom i čitanjem. Ravnateljica knjižnice upoznala je učenike sa zanimanjem knjižničara/knjižničarke, učenici su uočili razliku između gradske i školske knjižnice te su naučili kako se posuđuju i čuvaju knjige. S velikom su znatiželjom razgledavali slikovnice i stripove te poslušali zanimljivu priču koja govori o različitosti.  Vjerujemo da je ovaj posjet knjižnici tek početak jednog lijepog prijateljstva s knjigom.

Budući da se u mjesecu listopadu obilježava Dan kruha učenici su sa svojim učiteljicama posjet nastavili u pekari Klasje. Učenici su je razgledali s velikim zanimanjem i tijekom razgledavanja pažljivo su slušali priču o nastanku kruha, peciva i ostalih pekarskih proizvoda. Uz pomoć gospođe Ane i gospođice Kristine, učenici su se i sami okušali u izradi različitih pekarskih proizvoda koji su se potom stavili peći. Posebno su se oduševili pletenicama i perecima koje su sami izradili. Mnogi od njih su bili veoma uspješni u radu, pa se nadamo da će netko postati pekar/pekarica kad odrastu.

Za kraj posjeta gđa. Ana počastila je sve učenike s raznim proizvodima pekare, a učenici su joj zahvalili prigodnim pjesmama.

Izvanučionička nastava bila je učenicima vrlo poučna i sadržajna te su se kućama vratili s puno lijepih utisaka.

Kako nam je bilo pogledajte u Fotogaleriji.

Učiteljice: Željka Vresk i Stanislava Cerovčec

objavio: Berislav Njegovec   datum: 15. 10. 2021.

Važni dokumenti

« Svibanj 2022 »

Ispis statistike od 6. 10. 2014.