Ukupno: 204866

eTwinning Quality Label
Autor: Ingrid Cindori, 2. 10. 2018.

Prošle školske godine su učenici nižih razreda matične i područne škole sudjelovali u međunarodnom e-Twinning projektu Autumn in my homeland (Jesen u mom zavičaju). Projektni partneri našim učenicima bili su vršnjaci iz Maria Reina Eskole, Donostia/San Sebastián Španjolska, Osnovne šole Mladika, Ptuj Slovenija te Osnovne škole "Ljudevit Gaj" Mihovljan Hrvatska.

Planirani ciljevi projekta su bili:

- usporediti ekosisteme u jesen u različitim zemljama EU (Španjolska, Slovenija, Hrvatska)

- unaprijediti učeničke jezične i IKT vještine

- razvijati ključne učeničke kompetencije

- motivirati učenike na uporabu stranih jezika u komunikaciji

- povećati svijest učenika o različitim ekosustavima.

Provođenjem različitih aktivnosti, od predstavljanja škola, opisa jeseni te stvaranja sedmojezičnog slikovnog rječnika ciljevi su u potpunosti ostvareni.

Rječnik možete pogledati ovdje:

Aktivnim sudjelovanjem svih učiteljica razredne nastave (Željka Vresk, Dragica Blažoti, Jadranka Hrg, Đurđica Krtanjek, Danica Huhoja, Stanislava Cerovčec i Danijela Marković) te učiteljica stranih jezika (Anita Mravlinčić, Valerija Klarić i Biljana Sušec) te podrškom naših roditelja koji su fotoaparatom bilježili jesenske poslove i promjene ostvarili smo jedan vrlo uspješan projekt.

Da je to tako, svjedoči danas pristigla Oznaka kvalitete (eTwinning Quality Label) u čijem obrazloženju stoji:

„Čestitamo! Upravo Vam je dodijeljena Ozaka kvalitete za projekt Autumn in my homeland.

Tijekom provedbe ovog eTwinning projekta korištene su pedagoške inovacije u svrhu što aktivnijeg uključivanja učenika u projektne aktivnosti. Projekt je integriran u kurikulum razreda, s naglaskom na međupredmetni sadržaj. Komunikacija i suradnja partnerskih škola je kvalitetna. Rezultati projekta predstavljeni su online te su vidljivi na TwinSpaceu. Tijekom provedbe projekta korišten je niz web alata.“

Čestitke našim učenicima i učiteljicama!

Đurđica Krtanjek, učitelj savjetnik,

koautor projekta