Ukupno: 204971

Realizacija projekta Mladi za starije, stariji za mlade
Autor: Berislav Njegovec, 21. 12. 2016.

U petak, 16. prosinca 2016. godine u našoj je školi održana završna priredba projekta  Mladi za starije,stariji za mlade u kojemu su različitim aktivnostima sudjelovali svi učenici prvog do četvrtog razreda.

Cilj projekta bio je uključivanje naših starijih sugrađana, baka i djedova  u život škole s jedne strane i iskazivanje ljubavi i zahvalnosti naših učenika prema njima, s druge strane.

Na priredbu se odazvao iznenađujuće velik broj naših starijih sugrađana koji su uživali u raznovrsnim točkama.

Pjesmom su priredbu obogatili pjevački zbor naše škole i solistica Ana Dubovečak pod ravnanjem učiteljice glazbene kulture Lucije Geček. Pratila  ih je solo plesom Anettta Tušek. I učenici četvrtog razreda otpjevali su uz ravnanje učiteljice Geček božićnu pjesmu Nebo, daj oku . Svojim izvedbama pjesmica Pahuljice padajte i Padaj, padaj snježiću posebno su nas oduševili prvašići.

Svi učenici drugoga razreda izveli su scensku igru Božićna priča i uprizorili rođenje Isusovo. Melanija Pocak, Petra Želimorski i Leonard Juriša recitirali su pjesmu Božić, a Novogodišnji vlak izveli su Kiara Hranj i Dorijan Delimar.

Učenica trećeg razreda Tereza Tušek i učenice četvrtog razreda Lana Bistrović, Mia Bistrović i Maja Želimorski predstavile su projekt našim dragim gostima.

Učenici četvrtog razreda u sklopu ovog projekta istražili su i prikupili bakine, mamine i djedove najbolje božićne recepte. Sve prikupljene recepte dali su otisnuti i tako je nastala knjižica Bakini božićni recepti. Svaku stranicu te knjižice-bojanke ilustrirali su učenici trećeg razreda uz pomoć svoje razrednice.

Svi recepti iz knjižice isprobani su mnogo puta. Kako bi radost Božića podijelili sa svima nazočnima i očuvali tradiciju koja se godinama njeguje u ovim našim krajevima, uz pomoć i vodstvo naših baka, učenici četvrtog razreda u četvrtak su organizirali i radionicu pečenja tradicijskih božićnih kolača prema bakinim  receptima. Ispečene kolače degustirali su  i podijelili prijateljima iz drugih razreda, a po njihovim oduševljenim reakcijama znali su da su uspješno odradili zadatak.

Slatka iznenađenja učenici su pripremili  i za sve posjetitelje priredbe.

Četvrtaši su zahvalili svima koji su pomogli u realizaciji ovog projekta, svima koji su se odazvali i svojim dolaskom podržali projekt kao i ravnateljici škole koja je cijelo vrijeme projekta bila uz njih i pomogla da se on uspješno realizira.

Nakon priredbe naši gosti, učenici i učiteljice zadržali su se u ugodnom druženju uz mnoštvo kolača koje su naše bake i mame napravile baš za ovu prigodu.

Božić je došel nam vesel, vsakomu sreće donesel….

Učiteljice Đurđica Krtanjek i Željka Vresk