Ukupno: 204941

Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje u PŠ Vrbno
Autor: Berislav Njegovec, 19. 10. 2016.

U našoj su školi u utorak, 18. listopada 2016. obilježeni Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje prigodnim kulturno-umjetnički programom i blagoslovom kruha te ostalih proizvoda od žitarica. Svečanosti je nazočila naša ravnateljica, roditelji te bake naših učenika.

Predvorje škole učenici su sa svojim učiteljicama ukrasili jesenskim plodovima, prigodnim tekstovima te kreativnim radovima.

Školom se širio miris svježe pečenog kruha i peciva…

Učenici viših razreda započeli su svečanost prigodnim recitalom Kruhu iz kojeg proizlazi misao: „U kruhu je sadržana sva simbolika ljudskog života. U njemu je dano sve ono za što se čovjek bori svojim radom da bi mogao živjeti i sutra. Kruh je naprosto život.“

Naš pjevački zbor sa svojom je učiteljicom uvježbao dvije pjesme: Vjek' hvaljen budi i Slušaj kako zemlja diše.

Učenici nižih razreda krasnoslovili su nam ovim redoslijedom: prvi razred pjesmu Pekar, drugi razred pjesmu Malo zrno te četvrti razred pjesmu Ponudi kruh.

Učenici su se potrudili te naučili krasnosloviti i na engleskom jeziku. Pjesmu Giving thanks krasnoslovile su učenice četvrtog i šestog razreda.

Pred sam kraj programa učenici dramske grupe viših razreda glumili su u dramskoj igri Život zrna.

Nakon programa, mjesni župnik je blagoslovio kruh i ostale donesene proizvode od žitarica. Nakon toga je uslijedilo veselo zajedničko blagovanje.

učiteljica Vesna Funda Štefanek